iPhone sahipleri büyük bir sorundan kurtuluyor, Apple sonunda harekete geçti

Apple kimliği kullanıcıları, hesaplarından kilitlenme sorunu ile karşı karşıya kaldıklarını bildiriyor. Bu durum bazı kullanıcıların cihazlarından birinden veya daha fazlasından çıkış yapmalarına ve ardından Apple kimlikleri için şifre değişikliği talebiyle karşılaşmalarına neden oluyor. Ancak bu sorun tüm kullanıcıları etkilemiyor. Şifreyi sıfırlama işlemi işe yarıyor gibi görünüyor ve etkilenen kullanıcılar, işlemi gerçekleştirdikten sonra hesaplarına tekrar erişebildiklerini belirtiyorlar.

Bu sorun ilk olarak 9to5Mac tarafından bildirildi ve sosyal medya platformlarında birçok kullanıcı tarafından detayları paylaşıldı. Gadgets 360‘dan bir çalışanın iPhone ve iPad’inde Apple kimliği çıkış yapıldıktan sonra hesap şifresini sıfırlaması istendi.

Mac yazılım geliştiricisi Michael Tsai, iPhone’undan ilk olarak Apple kimlik şifresini girmesinin istendiğini, daha sonra hesabının kilitlendiğini bildiren bir uyarı aldığını blog yazısında anlattı. Şifre sıfırlama süreci, cihazında çalıntı cihaz koruması özelliği etkinleştirilmiş olmasına rağmen karışık geçti. Ancak Tsai, Mac’ini kullanarak şifresini gecikme olmadan sıfırlamayı başardı, ancak süreçte bazı hatalarla karşılaştığını belirtti.

iPhone sahipleri büyük bir sorundan kurtuluyor, Apple sonunda harekete geçti

Benzer bir durumla karşılaşan başka bir geliştirici Dave Wood, Mastodon’da yaptığı bir paylaşımda Apple kimlik hesabının “güvenlik nedenleriyle” kilitlendiğini belirten bir uyarı ile karşılaştığını ifade etti. Hesabını bir saat bekledikten sonra açma seçeneği sunulduğunu, bu süre zarfında Apple’ın yeni çalıntı cihaz koruma özelliği nedeniyle beklemek zorunda kaldığını söyledi. Diğer kullanıcılar da Threads, X (eski adıyla Twitter) ve Mastodon üzerinden benzer deneyimlerini paylaştılar.

Bu tür teknik sorunlar, kullanıcıların güvenliği için önlemler alınmasını gerektirse de, bazen beklenmedik aksaklıklara neden olabiliyor. Kullanıcıların, hesap güvenliği konusunda dikkatli olmaları ve bu tür durumlarda hızlıca müdahale etmeleri gerekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir