Galatasaray’dan, Leon Goretzka için resmi teklif!

Orta saha takviyesi için harıl harıl çalışan Galatasaray’da Leon Goretzka ismi gündeme tam anlamıyla bomba gibi düştü. Tam da Bayern Münih tarafından satış listesine konulmasının ertesi günü, M’gladbach forması giyen Christoph Kramer’in, “Come to Galatasaray” (Galatasaray’a gel) yorumunu beğenen Goretzka, Sarı Kırmızılı camiada büyük heyecan yarattı.

Taraftarlar kısa süre içinde Alman futbolcunun sosyal medya hesabına binlerce mesaj bırakarak, “Galatasaray’a gel” çağrılarını çığ gibi büyüttü. Üstelik bu davete katılanlardan biri de teknik direktör Okan Buruk’un ta kendisiydi.

GALATASARAY’DAN GORETZKA’YA TEKLİF

Röportaj serisine devam eden başarılı çalıştırıcı, Goretzka’nın ‘Come to Galatasaray’ yorumunu beğendiğini öğrenince, “Bilmiyordum, o zaman hemen arayayım Leon’u. Eğer gelecekse her gün ‘Come to Galatasaray’ derim Goretzka’ya” açıklamasını yaptı. Okan Buruk’un esprili yaklaşımına rağmen, Galatasaray cephesinin bu transfer için çoktan harekete geçtiği ortaya çıktı. Alman basınına göre Münih tarafından satış listesine konulan Goretzka’ya gelen onlarca transfer teklifinden biri de Galatasaray’a ait.

BAYERN’İN TALEPLERİ ÖNEMLİ

29 yaşındaki orta saha oyuncusu her ne kadar Galatasaray’a sıcak bakıyor gibi görünse de Bayern’in talepleri bu noktada kritik öneme sahip. Alman kulübünün belirleyeceği bonservis bedeli, Galatasaray’ın yapacağı hamleyi de netleştirmiş olacak.

KESENİN AĞZI AÇILACAK

Yine de kulübe yakın kaynaklardan gelen bilgilere göre Dursun Özbek ve kurmayları, Erden Timur döneminde yapılan transfer listesindeki birçok ismin üzerini çizmiş durumda. Goretzka transferi de tam olarak bir gövde gösterisi fırsatı olarak görülüyor. Başkan, astronomik talepler olmadığı takdirde, Leon Goretzka için kesenin ağzını açmaya hazırlanıyor. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir